WhatsApp
+905423187364
CrosairSoft
Ürünlerimiz
Sepetim

Uslu Siyah Zeytin

Uslu Siyah Zeytin

Uslu siyah zeytin; verimli ve yağlı olması sebebi ile çoğunlukla yağlık olarak kullanılıyor olsa da sofralarınıza koyup afiyetle tüketebileceğiniz uslu zeytinlerimiz de bulunmaktadır. Vitamin ve aminoasit bakımından zengin olduğu için vücudunuzun günlük besin ihtiyacının çoğunu karşılayabilmektedir. Çok sayıda faydası bulunan zeytinlerimiz fazla tüketilmediği sürece herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Günlük 50 adetten fazla tüketmeniz durumunda mide problemleri yaşamanız muhtemeldir. Sitemizden teneke uslu zeytin almanız halinde; zeytinleri koruyabilmeniz için teneke kutudan birkaç günlük kullanım miktarınızı cam bir kavanoza koymanızı ve dolayısı ile devamlı teneke kutuyu açmak zorunda kalmamanızı tavsiye etmekteyiz.

Yağ Besin Değeri Açısından Değerli Uslu Siyah Zeytin

Uslu zeytin özellikleri bakımından değerlendirildiğinde; yumuşak etli ve parlak koyu siyah renkli zeytinlerdir. Sofralık olarak değerlendirilmesi yaygın olsa da bazı yörelerde yağlık olarak tercih edilmektedir. Uslu siyah zeytinin yağ oranı %21.5’tir. Yağı besin değeri olarak oldukça zengin olduğu ve nadir olan bir ağaçta yetiştiği için oldukça değerli görülen bir zeytin çeşididir. Doğal ve organik şekilde bir senelik süreç içerisinde tatlandırılan uslu zeytinlerimize bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Her Öğünde Güvenle Tüketebileceğiniz Uslu Zeytinler

Uslu siyah zeytin hem sağlıklı hem de lezzetli bir zeytin çeşididir. Her öğünde sofralarınıza koyabileceğiniz ve damak zevkinize göre uygun yiyecekler ile sofranızı tamamlayabileceğiniz bir zeytin türümüzdür. Farklı kilogramlardaki kutularda satılan zeytinlerimizin koruyucu madde olmadan korunabilmesi için içeriğini %1.5 oranında tuz ile tatlandırmış bulunmaktayız. Uslu zeytin fiyatları farklı kilogram seçenekleri ile her bütçeye uygun şekilde belirlediğimiz fiyatlardır. Uslu siyah zeytini tüketmeniz için bilmeniz gereken faydaları ise şöyledir:

·         Demir oranı yüksek olduğu için anemi hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır.

·         Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, sağlıklı hücre sayısını artıran bir besindir.

·         Kansere karşı olumlu etkileri bulunmaktadır.

·         Sindirim sistemini rahatlatıcı etkileri bulunmaktadır.

·         Kemik ve eklem ağrılarının oluşma ihtimalini düşürmektedir.

·         Cansız saçların daha kuvvetli olmasını sağlayan etkisi vardır.

·         Kalp hastalıkları ve ritim bozuklukları konusunda olumlu etkileri vardır.

Hassas Zeytin Çeşitlerinden Uslu Siyah Zeytin

Zeytin türleri içerisinde en hassas olanlardan biri de uslu siyah zeytin olmaktadır. Yapı olarak yumuşaktır ve bu sebeple hasat, taşıma aşamalarında zarar görmemesi için dikkatli olunması gerekmektedir. Ayrıca soğuğa karşı dirençli olmayan bir zeytin çeşididir. Bu yüzden kuvvetli soğuklar yaşanmaya başlamadan önce hasadı yapılmaktadır. Uslu zeytin fidanı; geniş aralıklar ile dikilmesi ve iyi sulanması gereken bir fidan çeşididir. Bakımının iyi yapılması durumunda; düzenli ve verimli meyve verme özelliği bulunmaktadır. Bakımı iyi yapılmış olan ağaçların ürünü olan zeytinlerimizin çekirdekleri ile etleri kolaylıkla ayrılabilmektedir. Soğuğa karşı koyamayan bir zeytin çeşidi olduğu için hasadı da soğuk havalardan önce yapılmıştır.