WhatsApp
+905423187364
CrosairSoft
Ürünlerimiz
Sepetim

Domat Zeytin

Domat Zeytin

Domat zeytin işleme tekniklerine göre farklı aromalara sahiptir. Erken hasat ile yağ elde ettiğimiz zeytinlerin çoğu ise domat zeytinden elde edilen yağlardır. İsterseniz domat zeytinden tatlı yapabilmeniz bile mümkün olmaktadır. Farklı tariflerinize farklı lezzetler katabilmek için domat zeytinlerimizi tercih edebilirsiniz. Domat zeytinler çok daha erken hasat edildikleri için tatları diğer zeytinlere göre daha farklı olmaktadır ve yağı da diğer zeytinlere göre daha az çıkmaktadır. Domat zeytinden elde edilen zeytinyağlarımızın antioksidan oranı oldukça yüksektir ve hem sağlığınız hem de damak tadınız açısından oldukça faydalıdır. Tadına baktığınızda domat zeytinden elde ettiğimiz zeytinyağlarımızın diğer zeytinyağlarına göre daha farklı bir tada sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

Güçlü Büyüyen Ağaçlardan Domat Zeytin

Domat zeytini özellikleri bakımından değerlendirildiğinde; dolmalık zeytin olarak tüketimi tercih edilen bir zeytin çeşididir. Görünümü iri ve etlidir. Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin ve Gaziantep şehirlerinde çoğunlukla rastlanan bir zeytin türüdür. Ağacının yayvan yaprakları vardır ve büyüklüğü de ortadır. Ayrıca domat zeytinin yetiştiği ağacı diğerlerinden ayıran ise, dalların sık ve sarkık olmasıdır. Çok güçlü büyüyen domat zeytin ağacı, killi toprağı daha fazla sevdiği için killi toprağın yaygın olduğu yerlerde daha sıklıkla yetişmektedir. Bu yüzden en yaygın yetiştiği bölge Akdeniz Bölgesi olmaktadır. En iyi yeşil salamuralık zeytin çeşidi olduğu için firmamızda da tercih edilen zeytin çeşitlerinden biridir. Çekirdeği çıkartıldıktan sonra havuçlu ve bademli salamurası yapılabilen bir zeytindir.

Domat Zeytinle Yemeklerinizi Daha Lezzetli Hale Getirin

Zeytin çeşitleri içerisinde etli ve lezzetli olarak öne çıkanlardan biridir. Kırma olduğu için çekirdeğini çıkartırken zorluk yaşamazsınız. Poğaça, salata ve sandviçler başta olmak üzere birçok yiyecekte kullanılabilmektedir. Firmamızdan aldığınız domat zeytinler ile uyguladığınız tariflerin çok daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz. Domat zeytini kendi salamurasında muhafaza edebilirsiniz ve buzdolabında da saklayabilirsiniz. Aroması ve işleme tekniği ile diğer zeytinlerden daha farklı olan domat zeytinler ülkemizde çoğunlukla yurt dışına satışı yapılan bir ürün olarak sizin de sofralarınızın zenginleşmesini ve daha leziz hale gelmesini sağlayacaktır. Damak zevkinize göre bademli, sarımsaklı, biberli ve sirkeli olarak hazırlandığı için herkesin damak zevkine hitap edebilecek domat zeytin çeşitlerimiz bulunmaktadır. Fenol bileşenleri yüksek olduğu için meyvemsiliği de fazla olan bir besindir.

Hem Eşsiz Meyvesinin Hem De Zeytinyağının Lezzetine Varın

Domat zeytininin meyvesi ilk yeşil olarak kendisini gösterir ve olgunlaştıkça rengi parlak siyaha dönüşür. Her yaştan birey için hem lezzet hem de besin kaynağı bakımından eşsizdir. Domat zeytinin çekirdeği oldukça serttir ve çekirdeğini çıkartıp çekirdeğin boşluğuna biber, havuç ve badem gibi besinler konularak dolgulu zeytin elde edilebilmektedir. Domat zeytini yağı, zeytinin etli bölümünden ve çekirdeğinden elde edilmektedir. En az domat zeytini kadar zeytinyağının da lezzetine firma olarak kefil olmaktayız.