WhatsApp
+905423187364
CrosairSoft
Ürünlerimiz
Sepetim

Kalamata Zeytin

Kalamata Yeşil Zeytin

 

Kalamata yeşil zeytin adını Yunanistan’ın Kalamata şehrinden alan ve ilgi gören bir zeytin türüdür. Diğer zeytin çeşitlerinden farklı olarak oldukça iri ve dolgun yapısı göze çarpar. Sofralık zeytin alternatifleri arasında yer alan Kalamata zeytin yağ oranının az oluşu, et oranının fazla oluşuyla diğer türlerden ayrılır. Kendisine has özel aroması ve tadıyla kahvaltı veya ara öğünlerde tüketilebilecek niteliklere sahiptir. Orjinal olarak koyu mor renge sahip olan Kalamata zeytin çeşidi, taleplerin yoğunlaşmasıyla yeşil zeytin olarak tüketime sunulur. Besin değerleri ve doğal nitelikleri korunarak özel işlemlerden geçirilir ve sofralarınıza gelmeye hazırlanır.

 

İri Boy Kalamata Yeşil Zeytinle Sofralarınızı Canlandırın

 

Oval ve iri görünüme sahip olan Kalamata zeytin, meyve olarak oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Normalde Yunan siyah zeytini veya eşek zeytini olarak da adlandırılır. Ayrıcalığını boyutlarının büyük ve aromasının farklı olmasından alır. Sofralarına yeni ve farklı zeytin alternatifi arayanların sıklıkla tercih ettikleri zeytin türlerindendir. Zeytinin acılığının giderilmesi ve doğru şekilde lezzetlendirilmesi, kaliteyi belirleyen en önemli unsurlar arasında yer alır.

 

Kalamata yeşil zeytin oleik asit bakımından zengin oluşuyla kalp damarları üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Karbonhidrat ve protein içeren zeytin türünün yüksek besleyiciliği bulunur. Boyutları ve görünüşü ile iştah açıcı nitelikte olması ve faydalarıyla sofralarınıza yeni bir tat katmanızı sağlar. Dikkatli şekilde toplanan zeytinlerin acılığı giderilerek tüketiminize uygun şekilde lezzetlendirilir.

 

Kalamata’dan Gelen Besleyici Zeytin Alternatifi

 

Yüksek besleyiciliğe sahip olan Kalamata türü zeytin, bol vitamin ve mineral barındırır. Kalamata zeytin faydaları arasında bulunan kalsiyum, demir, A ve E vitamin içeriği, sağlık açısından büyük bir yere sahiptir. Antioksidan özelliklere sahip olmasıyla hastalıklara karşı vücudu koruyucu niteliktedir. Tek başına mükemmel bir besin kaynağı olduğu gibi dilimlenerek farklı yiyeceklerde kullanılması mümkündür.

 

Kalamata zeytin, aromatik lezzeti ile tek başına olduğunda bile kahvaltı sofralarınızı süsler. Sağlıklı ara öğünlerinizde tüketebilmeniz açısından uygundur. Pizzalara veya sandviçlerinize katarak lezzetlendirebilmenizi sağlar. Hasat zamanı dalından toplanmasından işlenmesine kadar geçen bütün aşamalar, işletmemiz güvencesiyle gerçekleşir.

 

Sofralık Zeytinde Özel Aroma Sevenlere Kalamata Zeytin

 

Aromatik zeytin lezzetinden hoşlananların tercihlerinden olan Kalamata sofralık zeytin, normal zeytin boyutuna oranla neredeyse iki kat daha büyüktür. Dünya mutfağında kullanılan zeytin alternatiflerinden birisi olan Kalamata türü, sağlıklı besin öğeleri arasındaki yerini alır. Kalamata zeytin özellikleri arasında en çok dikkat çeken ise iriliği ve özel formudur. 

 

Kalamata yeşil zeytin kendine özgü lezzeti ve dayanıklı bir tür olmasıyla ön plana çıkar. Kahvaltılarınıza görsel açıdan zenginlik katmasının yanında sağlığınız açısından pek çok fayda barındırır. Hijyenik ortamlarda üretilen ve tatlandırılan Kalamata zeytin, işletmemiz farkıyla sofranızdaki yerini alır. Aromasıyla damaklarınıza hitap edecek olan Kalamata zeytine kahvaltılarınızda yer açabilir, severek tüketebilirsiniz.