WhatsApp
+905423187364
CrosairSoft
Ürünlerimiz
Sepetim

Kalamata Kırma

Kalamata Kırma Zeytin

 

Doğal olarak tatlandırılan Kalamata kırma zeytin, Ege yöresinden esintiler taşıyan bir zeytin türüdür. Kendine has burukluğu ve lezzetiyle sofralarınızda yer açabileceğiniz niteliklere sahiptir. Bilinen zeytin alternatiflerine göre daha iri boyutlara sahip olan Kalamata zeytin, sıklıkla sofralık olarak tüketilir. Dalından toplanarak kırma usülü üretilen ürün, damak tadınıza oldukça uygundur. Kahvaltılarınızda tek başına yer verebilmenizin yanında soğuk tariflerinizi Kalamata zeytinle özelleştirmeniz mümkündür. Türüne özel karakteristik nitelikleri ve aromasıyla en bilinen zeytin türleri arasında yer almayı başarmıştır. Üretim süreçlerinde oldukça titiz davranılan Kalamata cinsi, acılığı giderilerek keyifle tüketmeniz için özel olarak hazırlanır.

 

Hafif Aromalı ve Tam Kıvamında Kalamata Zeytin

 

Kendisine özel aroması ve genel özellikleriyle sıklıkla tüketilen Kalamata türü zeytin, soğuk tariflere lezzet katmak için kullanılır. Kahvaltılarda tüketilebileceği gibi garnitür şeklinde kullanılması mümkündür. Özellikle boyutlarıyla dikkat çeken bir cins olduğundan görsel açıdan farklılık sunar. Damak tadınıza uygunluğu sayesinde ise sofralarınızdaki yerini alır.

 

Kırma usülü olarak üretilen Kalamata kırma zeytin normal zeytinlerle kıyaslandığında et oranı oldukça yüksektir. Badem şeklini andıran ovalimsi yapıda oluşuyla kendisini belli eder. Sağlık açısından sayılamayacak kadar çok özelliğe sahip olan zeytin, içeriğindeki faydalı bileşenler sayesinde sofralardan eksik olmayacak bir gıdadır.

 

Yunanistan’dan Yayılan Eşsiz Kalamata Lezzeti

 

Kalamata zeytin özellikleri arasında ismini Yunanistan’ın küçük bir kasabası olan Kalamata’dan alıyor olması yer alır. Yunan siyah zeytini olarak bilinen tür, sahip olduğu lezzet ve aromayla tanınır hale gelmiştir. Aroma bakımından özel olması ve hafif burukluğu ile öne çıkmasıyla sevilen zeytin türleri arasındadır.

 

Dalında olgunlaşan zeytinler toplanarak çeşitli yöntemlerle kırılır ve doğal acılığından arınması sağlanır. Yapısal olarak az yağlı zeytinler arasında bulunan Kalamata, sofralık olarak tüketime uygundur. Zevke göre baharat çeşnileri ve hazırlanan soslarla sofraları şenlendirecek niteliktedir. İri yapıya sahip olması sayesinde fiziksel nitelikleri bakımından oldukça iştah açıcıdır.

 

%100 Memnuniyet ve Kalite Garantili Üretim
 

Kalite garantili ürünleri tüketicilerle buluşturan işletmemiz, %100 memnuniyet çerçevesinde hareket eder. Kalamata zeytin fiyatları ve kalite konusunda tüm beklentilerinizi karşılar. Üretim aşamalarındaki hijyen koşullarından sofralara taşınmadan önceki tüm süreçlere kadar titizlikle çalışılır. Kalamata zeytinde bulunan bol miktarda kalsiyum, diş ve kemik sağlığı açısından son derece faydalıdır. İçeriğindeki diğer yararlı mineral bakır ise kan basıncının kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

 

Özel dokusu ve aromatik yapısıyla öne çıkan Kalamata kırma zeytin klasik zeytin türlerine alternatif olmuştur. Asimetrik ve daha büyük boyutlara sahip olmasıyla kahvaltıları zenginleştirir. Yüksek oranda sodyum içeren zeytin, kalp sağlığını olumlu etkiler. İçerisindeki A vitamini ise görme fonksiyonlarını düzenleyici etkiye sahiptir. Düzenli olarak zeytin tüketilmesi vücuda E vitamini alınmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin güçlenmesi üzerine pek çok olumlu etki oluşturur. 

Kalamata Kırma Zeytin 1 KG
Yeni Çok Satan Yeni Mahsûl -0 %
Marka: Zeytin Vadisi
Yeşil zeytin çeşitlerimizden biri olan kalamata kırma zeytinİri olması ve iriliğine nazaran çekirdeğinin küçük olması sebebiyle Doyuruculuğu olan ve lezzeti de bir o kadar üst kalitede olan bir zeytin cinsidir.Kalamata zeytinlerimiz büyük boydur ve içerisinde zerdeçal bulunmaktadır.Kalitesiyle ..
39,90TL 39,90TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)