WhatsApp
+905423187364
CrosairSoft
Ürünlerimiz
Sepetim

Kalamata Kokteyl

Kalamata Kokteyl Zeytin

 

Titizlikle toplanan zeytinler işlenir ve Kalamata kokteyl zeytin lezzeti ortaya çıkar. Genel karakteristik özellikleri ve büyüklüğüyle kokteyl zeytin şeklinde tüketilmesi mümkün olan Kalamata cinsi, aperatif gıdalarda kullanılmaya oldukça uygundur. Herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan doğal aşamalardan geçen zeytinler, kokteyl zeytin şeklinde sofralarınıza ulaşır. Zeytinin yeşilliği ve kendisine özel aroması muhafaza edildiğinden görsel açıdan zengin bir görüntü oluşturur. Antioksidan açıdan son derece önemli olan ve zeytinin içerisinde bulunan E vitamini oksidatif stresi önleyici etkiye sahiptir. Zeytinin içerisinde bulunan bileşenler, kronik hastalıklar veya vücudun yaşlanması gibi durumlar üzerinde pek çok olumlu etki gösterir.

 

Kendisine Has Aromasıyla Bilinen Kalamata Kokteyl Zeytin

 

Diğer zeytin türlerinden kendisine özel aromasıyla ayrılan Kalamata, kokteyl zeytin şeklinde üretilerek tüketime sunulur. İri dokusu ve tadı sayesinde keyifle tüketilen Kalamata zeytin, dokusuyla iştah açar. Garnitür şeklinde salata veya mezelerde kullanılarak lezzet katar. Kahvaltılarda veya gün içerisindeki farklı öğünlerde tüketime uygundur. Çeşitli soslarla lezzetlendirilerek servis edilmesi mümkündür.

 

Kalamata kokteyl zeytin güçlü polifenoller içerdiğinden antioksidan etki gösterir. Hücrelerinizin korunmasına katkı sağlamasının yanında kötü kolesterolun düşmesine yardımcıdır. Yunanistan’dan yayılmaya başlamış olan bir zeytin olan Kalamata, hem sağlıklı hem de sevilerek tüketilen bir türdür. Rengi, dokusu ve etli oluşuyla yediden yetmişe herkes tarafından tercih edilir.

 

Az Yağlı ve Bol Etli Yapısıyla Sofralara Renk Katar 

 

Doğal bakımdan az yağlı oluşuyla dikkat çeken Kalamata yeşil zeytin, sos ve baharatlarla lezzetlendirilerek tüketilmeye oldukça müsaittir. Tercihe bağlı olarak farklı şekillerde tatlandırılır ve sofraları güzelleştirir. Bol etli dokusuyla iştah kabartan Kalamata zeytin, A vitamini açısından önemli bir kaynaktır. Bağışıklık sistemi ve cilt sağlığı üzerinde pek çok faydaya sahiptir.

 

İlk aşamadan itibaren bütün hijyenik koşullara önem gösterilerek sofralara gelen zeytin, güne daha dinç başlamak için kahvaltılarınızda yer alması gereken bir gıdadır. Doğal meyve aromasını kaybetmeden tüketime sunulan zeytin, çeşitli hastalık risklerinin azaltılmasında etkilidir. Kalp damar rahatsızlıklarını önleyici etkisiyle sağlığınızı koruyucu niteliklere sahiptir.

 

Doğal Üretim Süreçlerinden Geçen Kalamata Cinsi Zeytin

 

Kalamata zeytinin yapılışı aşamasında tüm koşullar gözetilerek doğal süreçlerden geçmesi sağlanır. Kimyasal kullanılmadan doğal aromasını ortaya çıkaracak şekilde tatlandırlan zeytinler sağlıklı şekilde tüketiciyle buluşur. Özel olarak suda bekletilmesinden dolayı rahatsız edici acılığından arındırılır ve damak tadınıza uygun hale getirilir. Lezzetinin yanı sıra sinir sistemi ve kaslar üzerinde pek çok faydaya sahiptir.

 

Kalamata kokteyl zeytin sahip olduğu özel görünümle pek çok tarifinizde yer alabilecek bir üründür. Niteliğini ve rengini koruyan zeytinler, kokteyl olarak tüketiminize hazır hale getirilir. Yunanistan yerlileri tarafından binlerce yıldır tüketilen Kalamata zeytin, uzun boyu ve oval görünümüyle diğer zeytinlerden ayrılır. En sağlıklı gıdalar arasında yer alan zeytin ürünlerimiz, %100 kaliteli ve güvenceli olarak tüketicilerimizle buluşur. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.