WhatsApp
+905423187364
CrosairSoft
Ürünlerimiz
Sepetim

Trilye Kırma

Trilye Kırma Zeytin

 

Türkiye’de yetişen değerli zeytin cinslerinden olan Trilye kırma zeytin dalından toplanan zeytinlerin işlenmesiyle üretilir. Yeşilleri toplanan zeytinler, çekiç veya taş yardımıyla kırılarak acılığı gidene kadar su içerisinde bekletilir. Tatlandırma sürecinin başarılı olabilmesi ve damak tadınıza uygun zeytinlerin sofralarınıza gelebilmesi için acılığı giderme işlemi önemlidir. Zeytinlerin daha uzun süre dayanabilmesi ve tam lezzetine kavuşabilmesi için doğal aşamalardan geçirilir. Özenli üretim süreçlerinden sonra sofralarda yerini alan Tirilye kırma yeşil zeytin aroması ve tadıyla ayrıcalığını ortaya koyar. Çeşitli sos ve çeşnilerle tüketilebileceği gibi farklı tariflere lezzet katmanız açısından idealdir.

 

En Değerli Türlerden Olan Trilye Zeytini

 

Değerini ve kalitesini kanıtlamış zeytin türlerinden olan Trilye, yağlı olmasıyla ön plana çıkar. Kendi doğasından gelen yağı ve lezzetiyle sofraların baştacı niteliğindedir. Bol miktarda vitamin ve mineral içerdiğinden güne daha iyi başlamanızı sağlar. Mide duvarının deformasyona maruz kalmasını engelleyerek sindirim sağlığınızı korur. Tadı, aroması ve kalitesiyle kahvaltı sofralarından ara öğünlere kadar rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 

Trilye kırma zeytin taşıdığı farklı tat ve aroma ile sevilerek tüketilir. Özenle ve doğal ortamına uygun olarak yetiştirilen ağaçlardan elde edilen yeşil zeytinler, doğal süreçlerden geçirilerek hazırlanır. Yeterli olgunluğa eriştiğinde ve damak tadınıza uygun hale getirildiğinde paketlenerek evlerinizdeki yerini almaya hazırlanır. Yeşil zeytinin lezzeti, tuz ve limon tuzuyla arttırılarak keyifle tüketmeniz için uygun şekle getirilir.

 

Sofraların Vazgeçilmezi Trilye Kırma Zeytin

 

En kaliteli zeytin türleri arasında bulunan Trilye zeytin, yağ oranı ve aroma dengesiyle kendisini kanıtlamıştır. Acılığı giderilen zeytinler, ideal lezzetine kavuşturulduktan sonra sofralarınızın vazgeçilmezi olur. Yeşil görünüme ulaşan zeytinler, doğru zamanda ve şekilde hasat edilerek üretim süreçlerinden geçer. Yüksek oranda yağ asidi barındıran zeytin, kolesterol seviyesinin dengelenmesinde önemli yere sahiptir.

 

Güne daha sağlıklı ve zinde başlamak isteyenlerin kahvaltı menülerinde mutlaka yer alan yeşil zeytinli farklı yiyeceklerde kullanmak mümkündür. Soğuk başlangıç, salata ve mezelerde kullanılarak farklı aroma ve lezzet katmak açısından ideal niteliktedir. Kendi türüne özel olan aromasıyla tek olarak tüketime uygun olduğu gibi baharatlar eşliğinde servis edilebilir.

 

Trilye’den Gelen Eşsiz Aroma ve Tat Dengesi

 

Bursa Trilye’den yayılan doğal bir lezzet olan kırma zeytin, yağlılık ve tat dengesiyle ideal bir tüketim sunar. Polifenoller açısından zengin bir besin öğesi olan zeytin, stres oranını azaltarak hastalıklara karşı vücudu muhafaza eder. %100 doğal süreçlerden geçerek hazırlanan Trilye zeytinleri işletmemiz güvencesiyle sofranıza gelir. Boyutları ve kıvamıyla kolaylıkla tüketebilmenizi sağlar.

 

Trilye kırma zeytin sahip olduğu kalitesi, meyve aroması ve genel lezzetiyle sıklıkla tercih edilir. Yetiştirildiği koşullar ve ikliminden gelen özellikler sayesinde ayrıcalığını ortaya çıkaran zeytin türleri arasındadır. Steril şartlar altında üretim yapmaya son derece hassasiyet gösteren işletmemiz, ilk günden beri tüm zeytin ürünlerini güvenilirlik esasına dayalı olarak sofranıza getirir. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.